درحال بار گذاری
ikad.org

دانستنی های CRM 1950 1399/6/24 4:40:56 PM

مخفف (Customer Relationship Management) به معنای مدیریت ارتباط با مشتری بوده و همانطور که از نام آن پیداست، یک پروسه برنامه ریزی شده برای مدیریت ارتباط با مشتریان فعلی و مشتریان آتی کسب و کار هاست.

CRMهر استراتژی یا روشی که با استفاده از داده ها به ساختن، بهبود و مدیریت تعامل با مشتریان بپردازد، مفهوم CRM را تداعی می کند. امروزه آنچه از سی آر ام یاد می شود، بیشتر به معنی خود ابزار CRM و تکنولوژی آن است. بنابراین از سه دیدگاه مختلف، می توان CRM را یک تکنولوژی، استراتژی و فرآیند دانست که تمامی مزایای آن در نرم افزار CRM خلاصه می گردد.

نرم افزار سی آر ام (CRM) چه می کند؟

مشتریان، ارزشمندترین دارایی برای اکثر مدیران و صاحبین مشاغل محسوب می شوند. در گذشته، ثبت و حفظ اطلاعات مشتریان بر روی کاغذ یا در ذهن افراد انجام می‌گرفت که با بزرگتر شدن دایره مشتریان و رشد کسب و کار، جمع آوری، پیگیری و انتخاب از میان آنها روز به روز مشکل تر می شد. حالا به لطف نرم افزار CRM این مشکلات رفع شده است. زیرا ماموریت نرم افزار CRM تنها ثبت و حفظ اطلاعات مشتریان نیست، بلکه این سیستم به تنهایی می تواند امور مربوط به فروش و سازماندهی بخش های مختلف را حل و فصل کند.

در قدم اول نرم افزار سی آر ام یک شبکه از کاربران و مدیران با سطوح دسترسی مختلف را ایجاد می کند. افراد در این شبکه قادرند اطلاعات پایه ای مخاطبان مانند نام، شماره تلفن، ایمیل، وب سایت و … را در پروفایل هر کدام ثبت کنند. سایر اطلاعات و جزئیات مربوط به مکاتبات و ملاقات ها نیز می تواند به این بخش اضافه گردد.

در قدم بعدی کاربران نرم افزار CRM قادر خواهند بود این اطلاعات را وارد چرخه های مختلف مانند تبلیغات، بازاریابی و فروش کنند. این قابلیت باعث می شود تا کاربران با شناخت بیشتر مخاطبان و مشتریان بتوانند واکنش های صحیح تری نسبت به نیازهای آنها نشان دهند.

یکی از ماموریت های مهم هر نرم افزار CRM یکپارچه سازی داده ها است. به موجب این ویژگی می توان از پراکندگی های اطلاعات جلوگیری کرد و دسترسی به تمامی داده ها را ساده و کاربردی تر از همیشه در اختیار کاربران قرار داد. نرم افزار CRM کمک شایانی به کارشناسان فروش جهت ایجاد مسیر های ارتباطی مناسب و پیدا کردن سرنخ های جدید کرده که نتیجه آن بهبود روند فروش سازمان خواهد بود.

بخش جذاب نرم افزار CRM آن است که این سیستم می تواند به صورت خودکار مدیریت فروش و بازاریابی را بر عهده گرفته و تنها با استفاده از یک نرم افزار جامع، پیشبرد تمامی اهدافتان را پیگیری کنید.

به صورت کلی، نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتری، همه ابزارهای مورد نیاز برای رشد کسب و کار را به صورت جامع و یکپارچه و با حداقل صرف زمان و نیرو برای شما و تیم فروش فراهم می آورد.

نرم افزار CRM می تواند منجر به تسهیل فعالیت ها و همچنین کمک به تیم فروش برای انجام درست فعالیت هایشان گردد. همین امر موجب می شود که این نرم افزار در تمامی کسب و کارها قابل استفاده باشد.

Comments

img-bg
نظر خود را ارسال کنید

کپچا