خدمات سئو سایت از جمله خدماتی است که در چند سال اخیر و با توجه به هوشمندتر شدن ربات‌های گوگل، بیشتر از قبل اهمیت یافته است. سئو کمک خواهد کرد که گوگل سایت ما را در جایگاه بهتری قرار دهد. به عبارتی دیگر ما با دریافت خدمات سئو سایت، می‌توانیم مطمئن شویم که سایتمان توسط مخاطبان هدف بهتر دیده شود و فروش محصولات و خدماتمان نیز بیشتر شود.
اما اصلاً سئو سایت چیست آیا تولید محتوای تنها برای سایت کافی نخواهد بود؟ در این مقاله قصد داریم بیشتر در مورد سئو سایت و انواع آن مطالبی را خدمت شما عزیزان بیان کنیم.
 

سئو چیست؟

سئو یا seo در واقع بهینه‌سازی سایت و صفحات آن مطابق قوانین گوگل است، به‌گونه‌ای که بتوانیم از موتورهای جستجوی گوگل رتبه بهتری بگیریم و تا جایی پیش برویم که روی کلمات کلیدی موردنظر، در صفحات ابتدایی گوگل به مخاطب نشان داده شویم.
فاکتورهای اصلی سئو سازی سایت اگرچه ساده و بدیهی هستند، اما باید از آن‌ها به‌صورت مداوم استفاده کنیم تا بتوانیم رتبه خوبی را در موتورهای جستجو گوگل دریافت کنیم.
این نکته را نیز باید در نظر داشته باشیم که گوگل یک معلم بسیار سخت‌گیر است و برای اعتماد به ما و نمایش سایتمان در صفحات ابتدایی، زمان زیادی از ما خواهد گرفت. بنابراین نباید انتظار داشت که در همان ابتدای راه و با تولید چند محتوا، به صفحات اول گوگل منتقل شویم.  
گوگل با استفاده از ربات‌هایی که با هوش مصنوعی کار می‌کنند و همچنین با استفاده از قوانین و فاکتورهای مخصوصی که خودش طراحی کرده است، سایت‌های مفید و حرفه‌ای را از دیگر سایت‌ها تشخیص داده و آن‌ها را رتبه‌بندی می‌کند. اما فاکتورهای اصلی سئو چه چیزهایی هستند؟
 

فاکتورهای اصلی سئو یا seo

اگرچه فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد و نظرات مختلفی نیز برای بهینه‌سازی و سئو سازی سایت و صفحات آن وجود دارد اما ما در این مقاله قصد داریم دو دسته اصلی و ابتدایی سئو سازی سایت را به شما آموزش دهیم:

سئو داخلی
 

سئو داخلی یا on page SEO به یک سری از اقدامات گفته می‌شود که ما در صفحات سایت خودمان انجام می‌دهیم تا بتوانیم رتبه بهتری از طرف ربات‌ها و موتورهای جستجوی گوگل دریافت کنیم. موارد زیر از جمله اقدامات سئو داخلی هستند:

1.    عنوان مناسب و جذاب:
عنوان مقاله باید به‌گونه‌ای انتخاب شود که کاربر را ترغیب به انتخاب مقاله و مطالعه آن کند. عنوان بسیار دارای اهمیت است تا جایی که گاهی افزونه‌های سئو در وردپرس، عنوان مطلب را مورد تحلیل قرار می‌دهند و حتی شما راه راهنمایی می‌کنند که آن را چگونه بنویسید تا مقاله بهینه‌تر شود.
2.    انتخاب درست کلمه کلیدی و استفاده درست از آن در محتوا:
کلمه کلیدی کلمه‌ای است که ما می‌خواهیم با استفاده از آن در صفحات اول گوگل به مخاطبان هدفمان نمایش داده شویم. ربات‌های گوگل، کلمه کلیدی را از نحوه چیدمان کلمات در متن به دست خواهند آورند. بنابراین بسیار مهم خواهد بود که این کلمات مطابق با قوانین گوگل جای‌گذاری شوند. به طور مثال کلمه کلیدی این مقاله ‫\\خدمات سئو سایت\\ می‌باشد.‬‬‬
3.    استفاده درست از تگ‌های H1 و H2 و H3 و... .
این تگ‌ها علاوه بر پاراگراف‌بندی و کمک به خوانایی بهتر نوشته، به گوگل نیز کمک خواهد کرد تا کلمات کلیدی اصلی در مقاله را بهتر پیدا کند. نکته حائز اهمیت آن که هر مقاله باید حداقل 1 تگ H1 و دو تگ H2 داشته باشد.
4.    استفاده از عکس در متن و همچنین ایجاد Alt برای تصاویر:
استفاده از عکس در متن موجب خواهد شد تا مخاطب بدون خستگی به مطالعه ادامه دهد. علاوه‌برآن گوگل با استفاده از تگ Alt  تصاویر شما که حتماً باید شامل کلمه کلیدی باشد، به صفحه شما امتیاز می‌دهد. 
5.    ایجاد لینک داخلی:
لینک داخلی به معنای لینک‌دهی در مقاله خودمان به یکی دیگر از مقالات سایتمان است برای این که بتوانیم زمان بیشتری مخاطب را در سایتمان نگه داریم. هرچه مخاطب زمان بیشتری را در سایت ما سپری کند امتیاز ما از طرف گوگل بیشتر خواهد شد.
6.    ایجاد لینک خارجی:
لینک خارجی نیز به این معنا است که از سایت‌های بزرگ و معتبر دیگر، در سایت خودمان لینک قرار دهیم. 

 

سئو خارجی:

سئو خارجی یا off page SEO به سری اقداماتی گفته می‌شود که ما برای گرفتن رتبه بهتر از گوگل در خارج از سایت خودمان و در واقع در دیگر سایت‌ها انجام می‌دهیم مانند:
۱. افزایش ترافیک سایت با قراردادن لینک در شبکه‌های اجتماعی و دعوت از مخاطبین برای بازدید از سایت. 
۲. ایجاد رپرتاژ آگهی و قراردادن آن در سایت‌هایی که به همین منظور ایجاد شده‌اند. 
۳. درخواست از سایت‌های بزرگ دیگر برای قراردادن لینک ما در سایتشان. 
4. قراردادن لینک سایت در قسمت نظرات سایت‌های دیگر. در این صورت اگر لینک‌های قسمت نظرات سایت مقصد به‌صورت فالو باشند، گوگل لینک سایت شما را نیز ایندکس و بررسی خواهد کرد.

چرا تولید محتوای سئو محور؟
 

حال که با انواع سئو و فاکتورهای اصلی آن آشنا شدیم این سؤال برای ما پیش می‌آید که چرا تولید محتوا به‌تنهایی کافی نخواهد بود و محتوا به سئو نیز نیاز دارد؟
در جواب این سؤال باید گفت همانگونه که در مطالب قبل نیز بیان شود سئو سازی صفحات باعث خواهد شد سایت ما از طرف گوگل شناسایی شده و رتبه بهتری دریافت کند همچنین با هم خواندیم که یکی از فاکتورهای اصلی آن انتخاب کلمه کلیدی مناسب و به‌کاربردن درست آن در محتواست که همین امر یکی از موارد سئو سازی محتوا است.
در محتوا باید چندین بار از کلمه کلیدی استفاده شده باشد استفاده از کلمه کلیدی در محتوا باید به‌اندازه باشد. نه آن‌قدر زیاد که مخاطب را خسته کرده و موتورهای جستجوی گوگل را مشکوک به سایت ما و درنتیجه اسپم کردن سایت کند، و نه آن‌قدر کم که توسط موتورهای جستجوی گوگل شناخته نشود.
همچنین محتوا باید دارای پاراگراف‌بندی‌های مناسب و تگ‌های به جا و همچنین عکس و آلت تصاویر باشد که مخاطب را خسته نکند و بتواند یک متن طولانی را بدون خستگی مطالعه کند. در این صورت خواهد بود که هم موتورهای جستجوی گوگل به شما رتبه بهتری خواهند داد و هم مخاطبان بیشتری به سمت سایت شما جذب خواهد شد.

 

خدمات سئو سایت برای هر سایتی در این دوره رقابت بسیار مهم خواهد بود شما می‌توانید با استفاده از راه‌های ارتباطی با شرکت دیجیتال مارکتینگ ایکاد ارتباط برقرار کرده و از همکاران ما در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.
 

دیجیتال مارکتینگ ایکاد

برای ارتباط با ما می توانید یکی از راههای زیر را امتحان کنید:

آدرس شرکت ایکاد

شهرکرد : خیابان 12 محرم، فاز سوم بازار بزرگ میلاد، طبقه دوم، واحد 64

اهواز : کوی ملت، خیابان 16 عامری، مجتمع آلباخ 4، پلاک 104

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :