طراحی وب سایتتان با ما

در عصر جدید که تکنولوژی جایگاه به خصوصی را به خود در جهان و زندگی مردم اختصاص داده است، داشتن وب سایت یکی از عناصر مهم در این خصوص می باشد. مجموعه ایکاد با بهره گیری از متخصصان و بهره مندی از دانش روز توانسته در زمینه طراحی وب سایت، بهترین و تخصصی ترین خدمات را ارائه دهد.

این مجموعه در خصوص طراحی انواع وب سایت های فروشگاهی، خدماتی، خلاقانه، شرکتی، آموزشی و... با زبان های برنامه نویسی PHP و ASP.NET و پلت فرم مدیریت محتوا وردپرس فعالیت مینماید.

شرکت ایکاد از جمله شرکت های برتر در زمینه طراحی وب سایت همواره بر آن بوده است که بهترین و کامل ترین خدمات را به مشتریان و کاربران خود ارائه دهد. در این راستا بهره گیری از افراد متخصص موردی مهم و بسیار کلیدی می باشد.

چرا که تخصص طراح است که باعث بهره مندی مشتریان از خدمات عالی می گردد. مورد کلیدی دیگر در طراحی سایت، طراحی اختصاصی وب سایت می باشد. چه بسیار اند وب سایت هایی که قالب، امکانات و طراحی آن ها کپی برداری شده از دیگر وب سایت ها می باشد.

کسب و کارها، مشاغل، شرکت ها و تمامی کسانی که اقدام به طراحی وب سایت می نمایند، به دنبال دیده شدن و خاص بودن هسنتد. طراحی سایتی که کپی برداری شده از وب سایت های دیگر باشد، به هیچ وجه هیچگونه جذابیت و خاص بودنی را در خود ندارد.

مزایای داشتن وب سایت

با توجه به پیشرفت اینترنت در تمام جهان و سیر صعودی رشد کسب و کارها در فضای مجازی، داشتن یک سایت برای هر کسب و کاری الزامی است. از مزایای داشتن وب سایت در عصر حاضر می توان به افزایش جذب مشتری، کاهش هزینه های حول فروش کالا (حذف هزینه هایی از جمله اجاره محل کسب فیزیکی) افزایش سرعت فروش کالا، دسترسی 24 ساعته مشتری به کالا و خدمات اشاره کرد.

طراحی وب سایت شرکتی

امروزه طراحی وب سایت شرکتی، برای شرکت ها و کسب وکارهایی که رویای پیشرفت در سر دارند، واجب ترین کار خواهد بود. وب سایت شرکتی باعث می شود مخاطب با دیدن و سفر درون سایت شما به شما و کسب وکارتان اعتماد کند و برای محصولات یا خدمات شما بدون هیچ تردیدی هزینه پرداخت کرده و آن محصول یا خدمت را دریافت کند. در این مقاله قصد داریم درمورد طراحی وب سایت شرکتی مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

طراحی وب سایت شرکتی چیست؟

طراحی وب سایت شرکتی درواقع طراحی یک سایت عادی با ویژگی های منحصربه فردی است که شما می توانید با استفاده از آن، شرکت و کسب وکار خود را به صورت آنلاین در دسترس مخاطبان هدفتان قرار دهید. طراحی سایت، مانند طراحی و توسعهٔ بخشی از کسب وکار شما به صورت فیزیکی و در سازمان شماست اما این بار به صورت آنلاین! به همین دلیل اهمیت طراحی وب سایت شرکتی مانند اهمیت توسعه یک بخش از سازمان شما خواهد بود.
اکثر افراد تصور می کنند که طراحی سایت تنها طراحی نقشه سایت و گرافیک سایت بوده و پس از آن نیاز به اقدامات خاصی نیست و یا تصور می کنند همین که گهگاهی مطلبی در آن گذاشته شود کافی است و می توانند به راحتی در موتورهای جست وجوی گوگل به مخاطب نشان داده شوند. درصورتی که به هیچ عنوان این گونه نیست!! اگرچه نقشه و گرافیک سایت، برای هر وب سایتی لازم و ضروری است اما کافی نخواهد بود. بگذارید برایتان مثالی بزنم. تصور کنید قرار است شما خانه ای بسازید که بتوانید در آن زندگی کنید. همان گونه که بدیهی به نظر می رسد طراحی و ساخت اسکلت ساختمان برای زندگی در آن کافی نیست! این خانه نیاز به وسایل موردنیاز دارد مانند وسایل آشپزخانه، مبلمان، وسایل پذیرایی و... پس از تکمیل این اقلام می توانیم امیدوار باشیم که اگر مهمانی به خانه مان آمد بتوانیم به درستی از او پذیرایی کنیم.
طراحی وب سایت شرکتی خوب نیز به همین صورت است شما باید بتوانید لحظات خوبی را برای مهمانان سایتتان که همان مخاطبان هدف شما هستند رقم بزنید تا آن ها بتوانند با خیال راحت در سایت شما، سفر کنند و خرید خود را انجام دهند. اما آیا قوانینی برای طراحی سایت خوب و مشتری پسند وجود دارد که بتواند هم شما و هم میهمانان سایت شما را راضی کند؟ مطمئناً بله! در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به این سؤال پاسخ دهیم.

ویژگی های طراحی وب سایت شرکتی خوب چیست؟

 
یک وب سایت خوب و ثمربخش شامل قوانینی است که باید برنامه ریزی شده انجام شود که در طول زمان نیز نتیجه خواهد داد. این قوانین به گونه ای تنظیم شده است که وب سایت بتواند در موتورهای جست وجوی گوگل که در حال حاضر پرمخاطب ترین موتور جست وجو می باشد، رتبه بهتر کسب کند و مخاطبان بیشتری را به سمت وب سایت هدایت کند. البته مواردی که در زیر بیان خواهد شد، شامل همه قوانین نخواهند بود، ما تلاش کردیم مهم ترین آن ها را در اینجا برای شما جمع آوری کنیم.

1.    قالب مناسب و متناسب با کسب وکار
قالب سایت همان شکل شمایل سایت است. مثلاً نحوه قرارگرفتن منوهای دسترسی سریع، توضیحات لازم و مربوط به صفحه و... . قالب باید مناسب و متناسب با کسب وکار شما باشد. 
اگر پزشک هستید و می خواهید یک وب سایت برای خود طراحی کنید باید دقت کنید که چه قالبی را انتخاب می کنید. این قالب باید علاوه بر درنظرگرفتن نوع کسب وکار شما، نوع مخاطبان شما (زن، مرد)، سن مخاطبان (کودکان، نوجوانان، سالمندان و...)، میزان سواد تحصیلی ایشان و... را نیز در نظر بگیرد. همین طور این اقلام برای شخصی که وکیل است و برای شغل وکالت نیاز به طراحی وب سایت دارد، متغیر خواهد بود.
2.    گرافیک خوب و جذاب
گرافیک خوب و جذاب، همانگونه که در بالا نیز گفته شد یکی از موارد ضروری است. گرافیک جذاب سایت در ابتدا باعث خواهد شد که مخاطب در وب سایت شما زمان بیشتری باقی بماند و صفحات دیگر را نیز بررسی کند. همچنین باعث ایجاد اعتماد در مخاطب خواهد شد. 
3.    سرعت لود بالا
یکی دیگر از مواردی که باعث خواهد شد مخاطب زمان بیشتری را در سایت بماند، سرعت بالای باز شدن و بارگذاری یا اصطلاحاً لود صفحات است. اگر زمان زیادی طول بکشد تا صفحه شما به مخاطب نشان داده شود، ممکن است مخاطب خسته شده و عطای دیدن سایت شما را به لقای آن ببخشد و سایت شما را ترک کند که در صورت تکرار شدن این امر، سایت شما از گوگل نیز امتیاز منفی دریافت می کند. بنابراین علاوه بر درنظرگرفتن این امر در ابتدای ایجاد صفحات، هرچند وقت یک بار نیز سرعت لود صفحات خود را چک کنید.
4.    سئو مناسب روی کلمات کلیدی:
سئو برای موتورهای جست وجوی گوگل بسیار مهم است. زیرا ربات ها از طریق سئو، صفحات شما را بررسی یا اصطلاحاً ایندکس و رتبه بندی می کنند. 
انتخاب کلمه کلیدی نیز بسیار اهمیت دارد. کلمه کلیدی شما باید به گونه ای انتخاب شود که بتواند در مدت زمان کوتاه تری رتبه بهتری بگیرد. از طرفی نباید آن قدر هم کم جست وجو باشد که کاربران کمی را وارد سایت کند. انتخاب کلمه کلیدی را می توانید با استفاده از ابزارهایی که در این باره در دسترس هستند انجام دهید.
5.    تولید محتوای مفید و کاربرپسند:
امروزه با دسترسی همگان به اینترنت و محتوای غیرحرفه ای و زیادی که در این فضا تولید می شود، کاربران را به اجبار به سمتی برده است که هر مطبی را مطالعه نکنند یا هر فیلمی را تماشا نکنند. درنتیجه اگر ما بخواهیم توسط مخاطب دیده شویم و مخاطب به ما اعتماد کند، باید محتوای مفید و ارزشمند تولید کنیم. اگر محتوا مفید و ارزشمند باشد، موتورهای جست وجوی گوگل نیز رتبه بهتری را به ما خواهند داد. این مطلب را خود گوگل تصدیق کرده و به آن اهمیت ویژه داده است.
6.    سهولت سفر مشتری در سایت:
سفر مشتری در سایت یعنی جابه جایی کاربر در صفحات سایت. صفحات سایت باید علاوه بر گرافیک جذابی که دارند به گونه ای چیده شده باشند که کاربر از هرجایی که هست به قسمت های مهم و مختلف سایت دسترسی داشته باشد و به آسانی بتواند در آن ها جابه جا شود. این امر از سردرگمی کاربر در سایت جلوگیری می کند و باعث ایجاد اعتماد در او می شود.

تفاوت وب سایت شرکتی با وب سایت فروشگاهی

 
حال که با ویژگی های طراحی وب سایت شرکتی خوب آشنا شدیم ممکن است این سؤال برایمان پیش بیاید که آیا وب سایت شرکتی با دیگر وب سایت ها تفاوت دارند؟ مثلاً تفاوت وب سایت شرکتی با وب سایت فروشگاهی چیست؟
در جواب سؤال اول باید گفت بله! وب سایت ها باتوجه به موضوع اصلی و هدف از ایجادشان با یکدیگر تفاوت دارند. اما این تفاوت از جنس هدف است و نه مسیر اما چگونه؟
 وب سایت شرکتی با هدف معرفی شرکت ایجاد شده است و در آن تمرکز بر معرفی کل شرکت، اعتماد و آگاه سازی است. در وب سایت شرکتی شما باید بیشتر از تاریخچه ایجاد شرکت، هدف آن، همکاران خود در شرکت و سؤالات احتمالی که برای کاربر پیش خواهد آمد صحبت کنید.
 در صورتی که وب سایت فروشگاهی با هدف فروش محصولات ایجاد شده و تمرکز در این وب سایت فروش بیشتر کالاها خواهد بود. بنابراین با عوض شدن هدف، تمامی اطلاعات و المان های داخل سایت تغییر خواهند کرد اما این نکته را نباید فراموش کرد که قوانین گوگل تغییر نخواهد کرد و تمامی موارد ذکر شده برای داشتن یک وب سایت خوب را باید در آن رعایت کرد. حتی تولید محتوای سئو محور را!!

 

در پایان نیز می بایست به این نکته توجه کنید که مهم نیست وب سایت شما شرکتی باشد، فروشگاهی باشد یا از نوع دیگر، در واقع اهمیت چگونگی ایجاد و مدیریت آن است که بسیار مهم خواهد بود. گاهی اوقات یک اشتباه به ظاهر کوچک باعث خواهد گوگل سایت شما را اسپم کند و همه زحمات چندین و چند ماه یا سال شما را یک شبه به باد دهد. شما باید طراحی وب سایت شرکتی یا فروشگاهی خود را به متخصصان در این حوزه بسپارید تا با خیال راحت شما را به هدف نهایی تان برسانند.
 

دیجیتال مارکتینگ ایکاد

برای ارتباط با ما می توانید یکی از راههای زیر را امتحان کنید:

آدرس شرکت ایکاد

شهرکرد : خیابان 12 محرم، فاز سوم بازار بزرگ میلاد، طبقه دوم، واحد 64

اهواز : کوی ملت، خیابان 16 عامری، مجتمع آلباخ 4، پلاک 104

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :