آیا شما هم تماشای ویدیو را به خواندن مطلب یا کتاب ترجیح می دهید؟ آمارهای جهانی نشان داده ۷۲ درصد از مردم ترجیح می دهند در مورد یک مطلب مشابه، ویدیو آن را تماشا کنند تا این که مطالعه کنند.
اگر در این باره تردید دارید شما را دعوت می کنم به گرفتن یک مصاحبه از دوستان و نزدیکانتان. از آن ها بپرسید آیا کتاب بابا لنگ دراز را خوانده اند یا ویدیوی آن را دیده اند؟ اگر این مورد را از اطرافیان خود جویا شوید خواهید دید که اکثر آنها فیلم ویدیویی آن را تماشا کردند!!
اگرچه این آمار به خوبی گویای همه چیز است اما لازم است یادآور شد که باتوجه به هوشمند شدن تلفن های همراه، این آمار در تلفن های همراه و با ابعاد آن بسیار بیشتر است. تقریباً امروزه را با دردسترس بودن تلفن های همراه برای عموم مردم بیشتر مردم وقتشان را برای تماشای ویدیوها می گذارند و بسیار کم هستند کسانی که بخواهند مطلبی را در مورد یک محصول مطالعه کنند.
این امر و این آمار به خصوص برای بازاریابی و تبلیغات، اهمیت می یابد. امروزه به دلیل گستردگی تبلیغات، کاربران اصطلاحاً تبلیغ گریز شده اند! بنابراین نباید انتظار داشته باشیم کاربر وقت بگذارد و تبلیغ ما را مطالعه کند پس بهترین راه ویدیو مارکتینگ یا بازاریابی ویدیویی است.
 

ویدیو مارکتینگ چیست؟

 
ویدیو مارکتینگ درواقع همان بازاریابی به وسیله ویدیو و فیلم است. موضوعی که ما هرروزه با آن سروکار داریم. از تبلیغات میان برنامه ای تلویزیون گرفته تا تبلیغات اینستاگرام و شبکه های اجتماعی. این تبلیغات با هدف آگاه سازی، ایجاد اعتماد و فروش محصولات ساخته می شوند.
ویدیو مارکتینگ در حال حاضر یکی از محبوب ترین بازاریابی ها، هم برای صاحبان کسب وکار و هم برای مشتریان است. امروزه اکثر مشتریان ترجیح می دهند ویدیو تبلیغات یک محصول را ببینند و تصمیم به خرید بگیرند تا این که درباره آن مطالعه کنند. 

انواع ویدیوها در ویدیو مارکتینگ

همان گونه که گفته شد ویدیو مارکتینگ با هدف های گوناگون و برای نمایش دهنده های مختلف ساخته می شود. بنابراین نباید انتظار داشته باشیم که برای همه آن ها یک مدل طراحی شوند. در این بخش می خواهیم با انواع ویدیو ها در بازاریابی ویدیویی آشنا شویم:

معرفی شرکت یا برند:
در این ویدیو که با هدف معرفی شرکت یا برند ساخته می شود، تمرکز اصلی بر روی نمایش شرکت، اهداف سازمانی آن و محصول یا خدمتی که ارائه می کند، خواهد بود. این یک ویدیو کلی است و در هر زمانی می تواند مورداستفاده قرار گیرد.
معرفی خدمت یا محصول:
در معرفی خدمت یا محصول، همانگونه که از نام آن پیداست، تمرکز اصلی بروی محصولات و خدمات است. این ویدیو تا زمان وجود تقاضا و فروش آن محصول یا خدمت می تواند مورداستفاده قرار گیرد. همچنین اگر محصول یا خدمت تغییر چشم گیری یافت می بایست ویدیویی تبلیغاتی آن نیز تغییر یابد.
ویدیوهای آموزشی:
در این ویدیوها که با هدف فروش محصول یا خدمات ارائه می شوند، سعی خواهد شد با معرفی محصول، آموزش استفاده از آن، مزایای محصول و... آگاه سازی از محصول را بالا برده و درنتیجه فروش بیشتری را رقم بزنند.
ویدیوهای نظرات مشتریان:
این نوع از ویدیوها چند سالی است که موردتوجه کارفرمایان قرار گرفته است. در این ویدیو از مشتریانی که قبلاً از محصول استفاده کرده اند یا خدمت موردنظر را دریافت کرده و از آن راضی بوده اند مصاحبه گرفته و در قالب یک ویدیو تبلیغاتی ساخته و منتشر می کنند. این نوع بازاریابی به دلیل این که مصاحبه ها از افراد عادی (نه بازیگران خاص) گرفته شده است، بیشتر موردپسند مخاطبان خواهد بود و اعتماد بیشتری را به سمت شرکت یا سازمان خواهد آورد.

5 مزیت استفاده از ویدیو مارکتینگ


ویدیو مارکتینگ نیز مانند دیگر انواع بازاریابی مزایایی دارد که باعث شده امروزه اکثر کسب وکارها به سمت استفاده از آن بروند. اما این مزایا کدام اند؟ اگرچه ممکن است مزایای ویدیو مارکتینگ بسیار بیشتر باشد اما ما در این بخش قصد داریم 5 مزیت مهم و برتر آن را بیان کنیم: 

1.    ترجیح کاربران به تماشای ویدیو
همانگونه که در ابتدای مقاله نیز گفته شد،Hubspot  دریافت که 72درصد از مردم ترجیح می دهند اطلاعات را از طریق دیداری و شنیداری (ویدیو) دریافت کنند تا از طریق مطالعه. وقتی ترجیح اکثریت کاربران تماشای ویدیو است، ما نیز به آن ها احترام گذاشته و اطلاعات محصول یا خدمت خود را با ویدیو با آن ها به اشتراک خواهیم گذاشت. 
2.    اعتماد بیشتر کاربر
حتماً شما هم بارها ضرب المثل معروف «شنیدن کی بود مانند دیدن؟» را به کار برده اید. در این ضرب المثل این امر تاکید می شود که آدمی به دیده های خود بهتر می تواند اعتماد کند. مخاطب نیز با دیدن محصول، ابعاد یا جنس آن، مزایای استفاده از آن و... می تواند با اعتماد بیشتری محصولات خود را خریداری کند.
3.    آسان بودن مسیر در بازاریابی ویدیویی
بازاریابی ویدیویی، برعکس بازاریابی محتوایی مسیر کوتاه تری را برای دیده شدن طی خواهد کرد. شما می توانید به راحتی ویدیوی محصولات خود را در شبکه های اجتماعی مختلفی به اشتراک بگذارید و مخاطبان نیز بهتر آن را تماشا می کنند. آمارها نیز نشان داده است که یک ویدیو در صفحه ابتدایی شما می تواند نرخ تبدیل مخاطب به مشتری را تا 80درصد افزایش دهد.
4.    انتقال درست و کامل اطلاعات با ویدیویی
بسیار پیش آمده که در مورد مطلبی هرچه برای دوستتان توضیح داده اید حق مطلب ادا نشده و به او گفته اید باید خودت می بودی و می دیدی!! این همان نکته در ارتباط با تبلیغات ویدیو نسبت به دیگر تبلیغات است. گاهی مطالبی را جز با ویدیو نمی توانیم به مخاطب ارائه دهیم. در این صورت است که بازاریابی ویدیویی اهمیت می یابد.
5.    ویدیو برای موتورهای جست وجو جذاب تر است!
به عنوان آخرین نکته نیز باید بگوییم ویدیو برای موتورهای جست وجوی گوگل جذاب تر است، چرا که اکثرا کپی، درون ویدیو ها معنایی ندارد و کار ربات ها و متخصصان گوگل را آسان تر خواهد کرد. همانگونه که می دانید گوگل بسیار به محتوای کپی حساس است و صفحات و سایت ها با محتواهای کپی را اسپم کرده و از گردونه صفحات خارج می کند. بنابراین طبیعی است که یکی از محبوب ترین محتواهایش، محتوایی باشد که کمتر قابل کپی کردن است!

 

ویدیو مارکتینگ در زمان حال بهترین و جذاب ترین راه برای کاربران و موتورهای جست وجو است. شاید در سال های آینده و با پیشرفت علم، جایگزین های بیشتری برای آن یافت شود اما در حال حاضر ما باید از آن به بهترین شکل استفاده کنیم و فروش محصولات و خدماتمان را چندبرابر افزایش دهیم.
این مقاله درباره ویدیو مارکتینگ و مزایای استفاده از آن نوشته شد. شما می توانید سؤالات خود را از طریق راه های ارتباطی با ما در میان بگذارید تا همکاران من دراسرع وقت پاسخگوی شما باشند.
 

دیجیتال مارکتینگ ایکاد

برای ارتباط با ما می توانید یکی از راههای زیر را امتحان کنید:

آدرس شرکت ایکاد

شهرکرد : خیابان 12 محرم، فاز سوم بازار بزرگ میلاد، طبقه دوم، واحد 64

اهواز : کوی ملت، خیابان 16 عامری، مجتمع آلباخ 4، پلاک 104

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید :